Typy keší

2

 

 

1. Tradiční cache, je nejběžnějším typem cache. Jedná se o fyzickou schránku, jejímž základním rysem je, že se nachází přímo na místě, udaném souřadnicemi v záhlaví zadání.

3

 

 

 

 

 

 

 

2. Klasická Multi-cache se skládá z několika fyzických stagí. Začíná vždy na úvodních souřadnicích, kde je k nalezení obvykle krabička či plíšek obsahující souřadnice (/návod/výpočet) další fyzické zastávky a druhá zastávka má opět souřadnice/návod/výpočet, jak najít třetí a tak dále až k souřadnicím finálky.

 

8

3. Neznámá – anglicky mysterypuzzle nebo unknown cache, je taková cache, kde nejsou udány souřadnice a geocacher je musí získat svým intelektem, v jiných keší nebo jinak. Jinými slovy jde o cache, jejichž listing je vhodné si přečíst dříve, než je půjdete hledat.

 

earth-cache-logo

4. Earthcache je zvláštní typ virtuální cache, jejímž posláním je vzdělávání v geologii. Zakládá se v místech s geologickou či jinou zajímavostí týkající se naší Země. Úkolem návštěvníka není najít fyzickou schránku, ale dojít na dané místo, zjistit si pár informací atd. Vždy záleží na přání autora, jaké podmínky uznání logu stanoví.

 

6

 

5. Event Cache nebo prostě jen event je setkání geocacherů, slouží k seznamování, výměně zkušeností, CWG, travel bugů a geocoinů. Náplní by nemělo být jen tlachání a prohlížení mincí, setkání je vhodné spojit s exkurzí, prohlídkou, návštěvou pamětihodnosti, připravte něco víc než zamluvený stůl v oblíbené hospůdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat